اخبار ویژه انتخاباتی افغانستان خبرها مطالب عمومی

تمدید زمان ثبت شکایات کاندیدان شوراهای ولایتی تا نیمه روز پنجشنبه

مهلت ثبت شکایات به اعلام نتایج ابتدایی انتخابات شوراهای ولایتی 24 ساعت دیگر تمدید شد

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی افغانستان اعلام کرد که مهلت ثبت شکایات نسبت به اعلام نتایج ابتدایی انتخابات شوراهای ولایتی کشور برای بیست و چهار ساعت دیگر تمدید شده است.

نادر محسنی، منشی و سخنگوی این کمیسیون امروز (چهارشنبه) در یک نشست خبری گفت: “بر اساس فیصله قبلی قرار بود ساعت 12 ظهر امروز روند ثبت شکایات نامزدان شوراهای ولایتی نسبت به اعلام نتایج ابتدایی پایان یابد اما به دلیل حجم شکایات، این مهلت تا ساعت 12 ظهر فردا (پنجشنبه) تمدید شد”.
آقای محسنی گفت که از آغاز اعلام ثبت شکایات نسبت به نتایج ابتدایی شوراهای ولایتی تا ظهر امروز، 300 مورد شکایات از سراسر افغانستان در دفتر مرکزی و دفاتر ولایتی این کمیسیون به ثبت رسیده است.
او گفت که بیشتر موارد در مورد اعتراض و عدم قناعت نامزدان شوراهای ولایتی از آرای اعلام شده است.
سخنگوی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی می گوید که نامزدان شوراهای ولایتی فرصت دارند تا شکایات خود نسبت به اعلام نتایج ابتدایی را تا مهلت اعلام شده در این کمیسیون ثبت کنند.
انتخابات شوراهای ولایتی کشور همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در شانزده حمل سال جاری برگزار شد.
نتایج ابتدایی انتخابات شوراهای ولایتی روز گذشته با چند روز تاخیر اعلام شد و پس از آن روند ثبت شکایات نسبت به این نتایج آغاز شد.
با این حال مقام های کمیسیون مستقل شکایات می گویند پس از پایان مهلت اعلام شده برای ثبت شکایات، روند رسیدگی به شکایات شوراهای ولایتی نیز همانند شکایات نامزدان ریاست جمهوری علنی خواهد بود.
بر اساس گفته های مقام های این کمیسیون، بیشترین شکایات ثبت شده پس از اعلام نتایج انتخابات شوراهای ولایتی، از ولایات هرات و کابل است.
خبرگزاری بخدی

درباره نویسنده

مدیریت جاغوری نیوز

ار تباط با مدیریت وبسایت خبری جاغوری نیوز: / 0093797675981
Info@Jaghorinews.com

Leave a Comment