خبرها خبرهای منطقه و جهان مطالب عمومی

مقاربت یک زن با بیست مرد در یک روز

به زنان سوری گفته شده بود که کار خوب در رستوان‌های لبنان با معاش کافی در انتظار شان است. اما به محض رسیدن آنان به لبنان، موبایل‌ها و وسایل شان از پیش‌شان گرفته شد و این زنان در دو هوتل در شمال بیروت، بندی و مجبور به روسپی‌گری شدند.

تا اینکه قوای امنیتی به تاریخ ۲۷ مارچ ۲۰۱۶ به این هوتل‌ها یورش بردند و ساز و سامان بهره‌گیران جنسی را بر هم زدند. اما کشف این حلقۀ فحشا که در آن از ۷۵ بهره‌گیری جنسی می‌شد، لبنان را به شدت تکان داد، کشوریکه میزبان بیش از یک میلیون مهاجر سوری است.

قربانیان از وضعیت ناهنجار و رقت‌بار شان در هوتل‌های لبنان حکایت داشتند و به گزارش اسوشیتدپرس یکی از این هوتل‌ها با کلکین‌ها و برنده‌های پنجره‌گرفته، بیش‌تر به زندان شباهت دارد.

در ماه‌های اخیر بیش‌تر زنان سوری روی صحنه‌های رقص در لبنان دیده می‌شوند و به گفتۀ فعالان حقوق بشر در لبنان، آنانیکه از روسپی‌گری سرباز می‌زنند مکرراً مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و شکنجه می‌شوند تا اینکه به این خواست تن دهند.

مایا العمار فعال حقوق زنان در گروه “کفا” به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته است که بر اساس گزارش‌ها شماری از این زنان روزانه مجبور می‌شدند که با ۲۰ مرد مقاربت جنسی کنند.

وزارت صحت لبنان پس از رهایی زنان یک کلینیک صحی را مهر و موم کرد که به گفتۀ مقام‌ها در آن زنان سوری که پس از بهره‌گیری جنسی باردار می شدند، جنین شان سقط داده می‌شد. گفته می‌شود که در این کلینیک بیش از ۲۰۰ سقط جنین صورت گرفته بود.

مقام‌های پولیس لبنان به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته‌اند که پس از رهایی زنان سوری، هشت تن از نگهبانان دو هوتل در لبنان بازداشت شده اند، اما به گفتۀ آنان دو سردستۀ این حلقۀ فحشا تا هنوز ناپدید اند.

یوسف سلیم سخن‌گوی پولیس لبنان گفته است که پولیس زمانی از این قضیه آگاه شد که چهار تن از زنان سوری موفق به فرار از هوتل شدند. آنان سوار بس شده و در پاسخ به پرسش‌های پیهم رانندۀ بس در مورد وضعیت آشفتۀ شان، قضیه را به راننده شرح می دهند و راننده نیز پولیس را با خبر می سازد.

به گفتۀ سلیم و عمار شماری از زنان پس از بازجویی به خواست خود شان رها شدند و ۳۵ تن دیگر شان ترجیح داده اند که برای روان درمانی در یک خانۀ امن زنان در لبنان بمانند.

هرچند لبنان یک کشور کمتر محافظه‌کار در جهان عرب است، فحشا در آن کشور غیرقانونی است، اما تطبیق این قانون چندان جدی نبوده است.

وزارت خارجۀ ایالات متحده نیز اواخر سال گذشته با نشر گزارشی گفت که مردان، زنان و کودکان سوری در لبنان با خطر قاچاق جنسی روبرو اند. در این گزارش همچنان آمده بود که دختران سوری برای فحشا به لبنان آورده می‌شوند.

به خبرگزاری اسوشتیدپرس اجازۀ مصاحبه با قربانیان داده نشده است، اما سندی عیسا خبرنگار لبنانی که با اکثر این ۷۵ قربانی مصاحبه کرده است، حکایات آنان را شبیه داستان‌های فلم‌های وحشتناک توصیف کرده است.

عیسا گفته است که قاچاقبران از اندوه قربانیان مثل از دست‌دادن پدر و مادر و بستگان نزدیک شان استفاده کرده و به این زنان مظلوم وعدۀ کار آبرومند و معاش خوب را داده بودند.

مقام‌های لبنانی بدون ذکر نام‌شان به اسوشیتدپرس گفته‌اند که این حلقۀ فحشا کم از کم ماه یک میلیون دالر از این ناحیه درآمد داشته است و به گمان مقام‌ها شاید عناصری از پولیس نیز در این قضیه دست داشته باشند.

پس از نشر خبر این افتضاح ده‌ها مظاهره‌کننده هفتۀ گذشته در برابر وزارت عدلیۀ لبنان تجمع کرده و خواستار به کیفر رساندن عاملان آن شدند. حکومت لبنان دستور تحقیق جدی این قضیه را صادر کرده است.

رادیو آشنا

درباره نویسنده

مدیریت جاغوری نیوز

ار تباط با مدیریت وبسایت خبری جاغوری نیوز: / 0093797675981
Info@Jaghorinews.com

Leave a Comment