افغانستان اقتصاد خبرها مطالب عمومی

به نظر تان در یازده روز گذشته چند میلیون افغانی از بخش مالیات مشترکین شرکت‌های مخابراتی جمع‌آوری شده است؟

به نظر تان در 11 روز گذشته چند میلیون افغانی از بخش مالیات مشترکین شرکت‌های مخابراتی جمع‌آوری شده است؟

وزیر مخابرات اعلام کرد83 میلیون افغانی درآمد دولت از مالیات شارژ موبایل؛ هزینه اینترنت کاهش می‌یابد.

وزیر مخابرات گفت: دولت طی 11 روز گذشته 82.9 میلیون افغانی از مالیات بر مشترکین شرکت‌های مخابراتی جمع‌آوری کرده است.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «عبدالرزاق وحیدی» وزیر مخابرات افغانستان گفت: دولت در 11 روز گذشته 82.9 میلیون افغانی از بخش مالیات مشترکین شرکت‌های مخابراتی جمع‌آوری کرده است.

وی گفت: این مالیات بر اساس دستور رئیس جمهور برای مشترکین شرکت‌های مخابراتی وضع شده است.

وزیر مخابرات در مورد شفافیت سیستم جمع‌آوری مالیات از استفاده‌کنندگان سیم‌کارت‌های مخابراتی به مردم اطمینان داد و گفت: هر ساعت مجموع پول‌های مردم که به عنوان مالیات به دست می‌آید، گزارش آن به وزارت مخابرات می‌رسد.

وی با تأکید بر اینکه این پول‌ها به خزانه دولت واریز می‌شود، تصریح کرد: در سیستمی که در دست اجرا است، مشخصات دقیق هر یک از مشترکین شرکت‌های مخابراتی دریافت می‌شود و تمام شارژهای افزوده شده نیز در این سیستم به ثبت می‌رسد.

وحیدی وضع 10 درصدی مالیات بر استفاده‌کنندگان شرکت‌های مخابراتی را ناچیز خواند و گفت: دولت سایر کشورها مالیات بیشتری از مشترکین شرکت‌های مخابراتی خود جمع‌آوری می‌کنند.

وی در ادامه سخنان خود از کاهش 20 درصدی قیمت اینترنت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در آینده نزدیک 20 درصد قیمت خدمات اینترنتی کاهش خواهد یافت و همچنین اولین ترانزیت اینترنت در افغانستان آغاز به فعالیت خواهد کرد.

وحیدی در پایان اخذ 10 درصد مالیات از مشترکین شرکت‌های مخابراتی را برای خودکفایی افغانستان با اهمیت خواند و گفت: این پول برای خودکفایی افغانستان هزینه خواهد شد.

این در حالی است که شهروندان افغانستان و فعالان مدنی بارها از وضع مالیات بر مشترکین شرکت‌های مخابراتی انتقاد کرده و تصریح کرد: مردم با توجه به بیکاری گسترده در افغانستان قادر به پرداخت آن نیستند.

درباره نویسنده

مدیریت جاغوری نیوز

ار تباط با مدیریت وبسایت خبری جاغوری نیوز: / 0093797675981
Info@Jaghorinews.com

Leave a Comment