دین و مذهب مطالب عمومی

بزرگداشت از مراسم عاشورا در کابل

سلام و عرض تسلیت بر عاشقان اهلبیت (ع)
سالهای قبل در جاغوری و غزنی بودم و از آنجا برای هموطنان و شما بینندگان گران ارج گزارشات را منتشر مینمودم؛ اما امسال کابل هستم خواستم مختصر گزارش از مراسم عزاداری در این ایام را برای شما به نشر برسانم.
جاده ها و کوچه های کابل امروز متفاوت تر از همه روز های گذشته رنگ دیگری به خود گرفته بود، پرچمها در جاده ها آویزان، آسمان ابری و اشکها از آن جاری!
آبها روی سرک ها را گرفته بود و از همه جا شر شر آب به گوش میرسید! این طرف و آن طرف را همه صدا و ندای نوحه سرایان گرفته بود و این نوحه ها گوش ها را نوازش میداد.
در هر طرف پولیس ها و کارمندهای امنیت به چشم میخورد که به منظور هرچه آرام بودن محلات جهت بزرگداشت از این مراسم وظیفه اجرا میکرد.
اگر داخل مسجد جامع حسینه کابل میشدیم آنجا چهره های معروفی همچو: محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور، سرور دانش دستیار دوم وی و کریم خلیلی دستیار رییس جمهور سابق دیده میشد و نشان میداد که آنها نیز احترام ویژه ی به امام حسین ع و همراهان و ائمه اطهار دارند.
داکتر عبدالله رییس اجرایی هم از جمله چهره معروفی دیگر کشور میباشد که در مساجد الزهرا، باقرالعلوم و خاتم النبیین در انظار مردم قرار میگرفت و نشان میداد که ایشان هم از جمله سوگوران و عزاراداران اما حسین ع میباشد.
بالاخره از بقیه رسانه ها شنیده میشد که جناب غنی رییس جمهور کشور و جناب دانش دستیار وی برای نیازمندان خون اهدا کرده؛ و از دیگران خواهان این شده که بجاری ریختاندن خون شان در جاده آنرا برای نیازمندان کمک نمایند.

دانش در حال اهدای خون

دانش در حال اهدای خون

غنی در حال اهدای خون

غنی در حال اهدای خون

” اجر شان با اباعبدالله ”
هرجا و هرنهاد دروازه های شان بسته به نظر میرسید بخاطریکه از طرف دولت رخصتی عمومی اعلام شده بود.
اما عشق و علاقه عزاداری در این ایام همکار ما آقای صفری را هم وا داشته بود تا در مراسم عاشورا در

غنی و همراهانش در مسجد

غنی و همراهانش در مسجد

سنگماشه رفته و بر علاوه عزاداری بتواند گزارش از عاشورا را با بینندگان جاغوری نیوز شریک سازد، اما میبیند که آنجا عاشورا نیست و برای فردا مانده است.

ویدیو در یوتیوب هم آپلود شده است.

 

رحمانی جاغوری – کابل

درباره نویسنده

مدیریت جاغوری نیوز

ار تباط با مدیریت وبسایت خبری جاغوری نیوز: / 0093797675981
Info@Jaghorinews.com

Leave a Comment