اخبار ویژه انتخاباتی

افتتاح دفتر ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی در جاغوری

 

C7321B1F-D995-4FB7-BAE8-7FFB95D810EC_mw1024_n_s

بینندگان سایت جاغوری نیوز گرامی سلام!
دفتر ستاد انتخاباتی داکتر اشرف غنی احمد زی امروز در مرکز جاغوری گشایش یافت!

مراسم امروزی شاهد حضوریابی ده ها تن از اشتراک کنندگان به شمول علما، متنقذین قومی، جوانان و فرهنگیان بودند که هرکدام به نوبه خود روی مسایل انتخابات مقالات و سخنانش را ایراد نمودند
آقای محمدهادی بشارت رییس ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی با سخنرانی که در جمع مردم داشت در آغاز حضور مردم را در این مراسم خیر مقدم گفته و در مورد اهمیت انتخابات نیز سخنانی را با مردم در میان گذاشت.
آقای بشارت در ادامه افزود: انتخابات برای رشد دموکراسی, اساسی ترین رکن در نظام کنونی است.
وی روی مؤلفه های انتخابات که عبارت از روبنا و زیربنای انتخابات است افزود هرگاه بعد از انتخابات یک قدرت سیاسی مشروع بوجود نیاید انتخابات به عنوان زیربنا نظام مردم سالار بی معنی خواهد بود.
بشارت همچنان در این مراسم یادآور گردید در تاریخ معاصر افغانستان تا دهه نظام دموکراسی انتقال قدرت به صورت مسالمت آمیز نبود وهرازگاهی قدرت سیاسی درکشور با خشونت همراه بوده است.
آقای بشارت ضمن اشاره به آنکه بعد از سقوط رژیم طالبان درکشور انتقال قدرت به شکل مسالمت آمیز صورت گرفت اما جاغوری ها با آنکه تجربه از انتخابات نداشتند تلاش کردند که در انتخابات های گذشته احساساتی وقومی عمل کنند که این عمل مردم منتج به ناکامی گردید.
وهم چنین درین مراسم آقای قلندر یادآور گردید که مردم جاغوری در صحنه سیاست اخلاقی وعاطفی عمل نکنند.
چرا چنین حرکتها در پروسه سیاسی سرنوشت مردم را به معامله گری خواهد گرفت.
گرچا کمپاین انتخاباتی ریاست جمهوری به تاریخ 13 حوت سال جاری آغاز گردید و کمپاینهای انتخاباتی شوراهای ولایتی به تاریخ 13 دلو, در سراسر کشور افغانستان, شروع شد.
اما از تاریخ یادشده تا اکنون چنانچه که به نظر میرسد در وقت باقیمانده مبارزات انتخاباتی در جاغوری بسیار کمرنگ است ومردم  هم در این وقت کم انتظار این را دارند که دفاتر کمپاینها بتوانند در مورد برنامه های کاری نامزدان ریاست جمهوری وشوراهای ولایتی برای مردم معلومات بدهند.
قرار است انتخابات ریاست جمهوری وشوراهای ولایتی در افغانستان, به تاریخ 16 حمل 1393 برگزار گردد.

تعلیمی
همچنان قابل یادآوری میباشد که طی دو روز اخیر دو مرکز آموزشی در جاغوری, یکی مرکز آموزشی کمپیوتر تلاش و دیگری هم مرکز آموزشی بهار, برنامه ی را به منظور اعلان نتایج و اهدای جوایز برای شاگردان ممتاز راه اندازی نموده بودند.
مرکز آموزشی کمپیوتر تلاش با آنکه بیش از یک سال از فعالیت کاری شان در قسمت آموزش برنامه های کمپیوتر در جاغوری سپری میشود خوشبختانه به یاری خداوند متعال توانسته است که بیشترین شاگرد را از برنامه های متفاوت فارغ و تحویل جامعه بدهد.
این مرکز برعلاوه آموزش برنامه های کمپیوتر مسابقات سرتاسری کمپیوتر و انگلیسی را نیز با همکاری مرکز آموزشی بهار که در بخش آموزش زبان انگلیسی به منظور رشد و ارتقای شاگردان در این دو بخش فعالیت دارد برای دومین بار در جاغوری برگزار نموده که دیروز دوشنبه برای برندگان جوایز خوبی اهدا گردید.

” بخش صوت گزارش در جاغوری، از رادیو جاغوری روی موج اف ام . فریکانس 90 نیز منتشر گردیده است”

مدیریت سایت خبری جاغوری نیوز

درباره نویسنده

مدیریت جاغوری نیوز

ار تباط با مدیریت وبسایت خبری جاغوری نیوز: / 0093797675981
Info@Jaghorinews.com

Leave a Comment