افغانستان خبرها مطالب عمومی

افتتاح مسجد جامع احمد عاشور در داخل محوطه ولسوالی جاغوری

نوشته شده احمدی وفا

مسجد جامع احمد عاشور در داخل محوطه ولسوالی جاغوری امروز رسما طی یک مراسم با شکوه به بهره برداری سپرده شد.

نمای از ساختمان ولسوالی جاغوری

نمای از ساختمان ولسوالی جاغوری

افتتاح این مسجید امروز همزمان مصادف بود با سالروز وفات پیامبر گرامی اسلام و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع).
در مراسم امروز دهها تن از ملا امامان مساجد، علمای منطقه، موسفیدان، مسئولین ادارات ولسوالی جاغوری و نوجوانان حضور داشتند.
این مراسم با تلاوت چندی از آیات کلام الله مجید آغاز و به دنبال آن، آقای عرفانی مدیر حقوق ولسوالی جاغوری به ایراد سخن پرداخت و اعمار این مسجد را به مردم شریف جاغوری تبریک گفت.
در افتتاح مسجید جامع احمدعاشور، آقای موسوی سرپرست ریاست دانشگاه خاتم النبین، آقای عرفانی مدیر حج و اوقاف، ملا امام مسجید حیدر، آقای رفعت و آقای اسدی رییس محمکه جاغوری، به ایراد سخنرانی پرداختند.
آنان ضمن تبریک گشایش این مسجید، رحلت جانگداز پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمد مصطفی (ص) را تسلیت عرض نمودند و در مورد زندگی ارزشمند پیامبر اسلام نیز سخن گفتند.
بعد از ختم سخنرانی ها آقای ظفر شریف ولسوال جاغوری، که اصل بنیانگذار این مسجید میباشد مهمانان را خیر مقدم گفته و از آنان که در راستای اعمار این مسجید کمک مالی نموده اند ابراز قدردانی نموده و همچنین از آقای احمد عاشور که مسجید به نام وی مسمی شده است نیز تشکر نمود.
آقای شریف از اعمار یک باب مسجید دیگر در بازار غجور و ایجاد یک باب کلینیک و یک باب مکتب به کمک مالی آقای احمد عاشور ، که تابعیت کشور عربی کویت میباشد نیز خبر داد.
در پایان این مراسم آقای میرزایی امام جمعه مسجید جامع حضرت رسول اکرم به گسترش امر به معروف و نهی از منکر تاکید ورزید و نقش امر به معروف را به مثابه دریا موثر خواند. آقای میرزایی با ایراد این بیانات گفت: اگر کسی با لباس رشوه نماز بخواند نمازش باطل است. این اظهارات در حالی بیان میگردد که مردم از گسترش فساد اداری در ادارات ولسوالی جاغوری شکایت دارند.
در اخیر، برنامه افتتاحیه مسجید جامع عاشور با صرف نان چاشت به پایان رسید.
بخش صوت این گزارش بعد از ظهر امروز یکشنبه و قبل از ظهر فردا دوشنبه از رادیو جاغوری هم منتشر میشود.
احمدی “وفا ” – جاغوری نیوز-

درباره نویسنده

احمدی وفا

Leave a Comment