خانه / دین و مذهب

دین و مذهب

موضوعات و تصاویر مربوط به ادیان و مذاهب

وبسایت جاغوری نیوز با مطالب ماهنامه پاتو بروزرسانی گردید!

وبسایت جاغوری نیوز با مطالب ماهنامه پاتو بروزرسانی گردید!

مدیریت وبسایت جاغوری نیوز و ماهنامه پاتو با هم توافق نموده اند تا منبعد به همکاریهای متقابل خویش ادامه دهند. دوستانیکه دسترسی به انترنت دارند؛ میتوانند مطالب ماهنامه پاتو را روی صفحه فیسبوک جاغوری نیوز، و فایل پی دی اف شماره های جدید آن را از وبسایت جاغوری نیوز داونلود ... ادامه مطلب »

میثاق با مهدی (ع)

میثاق با مهدی (ع)

شعر از قهرمان ملی شهید ابوذر غزنوی گفتم به مهدي بر من عاشق نظر كن گفتا توهم از معصيت صرف نظركن گفتم به نام نامي ات هردم بنازم گفتا كه از اعمال نيكت سرفرازم گفتم كه ديدار تو باشد آرزويم گفتا كه در كوي عمل كن جستجويم گفتم بيا جانم ... ادامه مطلب »

شمع افروزی در جاغوری – ما همه فرخنده ایم!

شمع افروزی در جاغوری – ما همه فرخنده ایم!

شمع افروزی درجاغوری ماهمه فرخنده ایم! افغانستان کشور که سال نو اش را باغم واندوه آغاز کرد و بهارش درسوگ فرخنده گریست. 31 شهروند ربوده شده جامه نو از تن ما ربود وده نفرهموطن به گناه ما که به رگبار دشمن رفت خوشی ها را ازمردم گرفت، مردم افغانستان بهار ... ادامه مطلب »

بزرگداشت از مراسم عاشورا در کابل

بزرگداشت از مراسم عاشورا در کابل

سلام و عرض تسلیت بر عاشقان اهلبیت (ع) سالهای قبل در جاغوری و غزنی بودم و از آنجا برای هموطنان و شما بینندگان گران ارج گزارشات را منتشر مینمودم؛ اما امسال کابل هستم خواستم مختصر گزارش از مراسم عزاداری در این ایام را برای شما به نشر برسانم. جاده ها ... ادامه مطلب »

شیعیان در ماه محرم چرا بر سینه های خود میزنند؟؟؟

شیعیان در ماه محرم چرا بر سینه های خود میزنند؟؟؟

دوستان و عزارادان امام حسین (ع) سلام! امید همه تان به سلامت باشید! خواستم مسئله سینه زنی، زنجیر زنی، قمه زنی و نوحه سرایی در ماه محرم را با دیدگاه های هم واضح سازیم. خیلی ها هستند که جهت عزاداری در این ماه، سینه زنی میکنند، نوحه سرایی میکنند و ... ادامه مطلب »

شیعیان در هنگام سجده چرا از مهر استفاده میکنند؟

شیعیان در هنگام سجده چرا از مهر استفاده میکنند؟

چرا ما شیعیان سر به مهر میگذاریم حکمت این کار چیست؟ پاسخ: پرسشگر گرامی با سلام و سپاس از ارتباطتان با این مرکزقبل از پاسخ ذکر این نکته لازم است که از نظر فقه شیعه، سجده کردن بر مهر لزومى ندارد، بلکه طبق سنت پیامبر بر خاک یا سنگ یا ... ادامه مطلب »

چرا در ماه محرم نذر میدهیم؟؟؟

چرا در ماه محرم نذر میدهیم؟؟؟

به گزارش سرویس وب گردی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  پیوند نذری دادن نشان از بزرگداشت و تعظیم شخصیت های محوری مورد توجه در آن آئین ها نیز هست. به عنوان نمونه می توان به نذر عمران نبی برای خادم شدن فرزندش در عبادتگاه نام برد. شاید بتوان نذرها را ... ادامه مطلب »

علی اصغر شش ماهه ی که نیزه بر گلویش اصابت نمود

علی اصغر شش ماهه ی که نیزه بر گلویش اصابت نمود

سرباز شش ماهه هنگامى كه همه ياران و اصحاب امام حسين عليه السلام به شهادت رسيدند، نداى غريبانه امام بلند شد: «هل من ذاب يذب عن حرم رسول الله … هل من مغيث‏يرجوا الله باغثتنا». :«آيا حمايت كننده‏اى هست تا از حرم رسولخدا صلى الله عليه و اله و سلم ... ادامه مطلب »

نظام اقتصادی اسلامی

نظام اقتصادی اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم نظام اقتصاد اسلامی عبارت است از مجموعه قواعد کلّی ارائه شده در اسلام در زمینه روش تنظیم حیات اقتصادی و حلّ مشکلات اقتصادی، در راستای تامین عدالت اجتماعی برای نیل به سعادت بشر و رسیدن به جامعه‌ی  که تمامی پیامبران و ائمه‌ی الهی و بقیه علما برای آن تلاش کرده‌اند. ... ادامه مطلب »

انسانها و  اهمیت ماه مبارک رمضان

انسانها و اهمیت ماه مبارک رمضان

ماه مبارک رمضان ماه عبادت خداوند یا ماه گرسنگی و تشنگی! يكي از دستورات صریح و نشانه واضح عبودیت در دین اسلام که در متون دینی بیان شده است فريضه روزه است. روزه‌يكي از واجبات بزرگ الهي و يكي از فروعات دين مبين و در واقع جزء اركان مهم اسلام ... ادامه مطلب »

جاغوری‌نیوز - پایگاه خبر‌رسانی جاغوری