خانه / بایگانی نویسنده: احمدی وفا

بایگانی نویسنده: احمدی وفا

یک سال با چهره واقعی!

یک سال با چهره واقعی!

عزیزان بیننده وبسایت جاغوری نیوز سلام بر شما! آرزوی صحتمندی و سلامتی برای همه ی تان و سال جدید 1394 هجری خورشیدی مبارک تان باد! بینندگان عزیز و ارجمند وبسایت جاغوری نیوز امسال هم به دنبال سلسله نشرات شان یک بار دیگر گزارش سالانه را که مربوط به ولسوالی جاغوری ... ادامه مطلب »

زندگی فرصت میان تولد و مرگ

زندگی فرصت میان تولد و مرگ

درفرایند زمان انسانها سیرتکاملی فکری پیدامیکند ومیتوان رشد فکری انسان را درسه مرحله نوجوانی، جوانی و پیری به ارزیابی گرفت، درمقطع نوجوانی به طور طبیعی که انسان دوره طفولیت را سپری میکند که این دوره رامیتوان دوره جستجوگری ،یادگیری وپرسش وپاسخ یادکرد زیرا اطفال زمانی که با دنیای جدید انس ... ادامه مطلب »

افتتاح مسجد جامع احمد عاشور در داخل محوطه ولسوالی جاغوری

افتتاح مسجد جامع احمد عاشور در داخل محوطه ولسوالی جاغوری

مسجد جامع احمد عاشور در داخل محوطه ولسوالی جاغوری امروز رسما طی یک مراسم با شکوه به بهره برداری سپرده شد. افتتاح این مسجید امروز همزمان مصادف بود با سالروز وفات پیامبر گرامی اسلام و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع). در مراسم امروز دهها تن از ملا امامان مساجد، ... ادامه مطلب »

ساخت طیاره جدید در جاغوری و چند خبر دیگر از این ولسوالی

ساخت طیاره جدید در جاغوری و چند خبر دیگر از این ولسوالی

ساخت طیاره جدید در جاغوری و چند خبر دیگر از این ولسوالی “چرخبال جدید ساخته شده در جاغوری قلب فضا را درید!” هلیکوپتر ساخت علی آغا رسولی درفضای ولسوالی به پرواز درآمد این طیاره ریموتی از دوسال به اینطرف تحت کار بوده وحال بکار افتاده است قطعات این طیاره از ... ادامه مطلب »

عید وخوشی های زندگی

عید وخوشی های زندگی

بازار غجورتفریحگاه جوانان وکودکان به بهانه عید است درین روز چهره ها گل میزند. عیدانه مصرف تفنگچه پلاستیکی میشود هرنوجوان دستش ازداشتن این گونه اسباب بازی خالی نیست وگاهی کودکان هم دگر را آماج گلوله مصنوعی قرار میدهند. این کودکان دقیق ازسریال های جنگی که ازطریق شبکه های تلویزیونی نشر ... ادامه مطلب »

آب را آلوده ماهی میگیرند

آب را آلوده ماهی میگیرند

تمام فجایع که امروز درکشورهای شرقی رخ میدهد هرانسان که کشته میشود هرخانه که ویران میگردد هرگروهی داعش،القاعده،طالب وگروه های بنیادگرای اسلامی که ایجاد میگردد درپشت صحنه این بازی ها غرب وامریکا قرار دارد زیرا آنان توان مدیریت چنین سیاسیت ها را دارند وباور شان هم براینست که شرقی ها ... ادامه مطلب »

اجرستان ولسوالی نا امن ولایت غزنی

اجرستان ولسوالی نا امن ولایت غزنی

اجرستان ازولسوالی های ناامن ولایت غزنی است درین ولسوالی طالبان نفوذ بشتر دارندودرتلاش اند تااین ولسوالی را ازکنترول حکومت خارج سازند روزگزشته درگیری شدید میان طالبان ونیروهای امنیتی پلیس درمنطقه دایه که هم مرز با ولسوالی مالستان است ادامه داشت اما ازتلفات آن گزارش نشده است نیروهای کمکی به شمول ... ادامه مطلب »

بندآب کهنه ده نمونه برای فردا

بندآب کهنه ده نمونه برای فردا

  جاغوری یکی از ولسوالی های دوردست ولایت غزنی میباشد مردم این ولسوالی هم زراعت پیشه اند وهم دست باز درتجارت دارند جاغوری از پرنفوس ترین ولسوالی های ولایت غزنی است که جمعیت 300 هزار نفری را درخود جای داده است این ولسوالی طی یک دهه حکومت مرکزی کمتر درمحراق ... ادامه مطلب »

جاغوری‌نیوز - پایگاه خبر‌رسانی جاغوری